Iako je na početku oprema za snimanje zaista bila rudimentarna, te sam električnu gitaru doslovno ukapčao u zvučnu karticu PC-a, kao i svaki pravi hobista, skupljanje igračaka koje nikome drugome (osim hobistu) nemaju nikakvog smisla je jedan od glavnih pokretača i nepresušnih izvora sreće mojoj malenkosti.
Hardware koji trenutačno stoji ispod haube kućnog studija je redom sastavljan duži niz godina, ali nije neophodan za kućno snimanje.
Instrumenti:
Hardware koji trenutačno stoji ispod haube kućnog studija je redom sastavljan duži niz godina, ali nije neophodan za kućno snimanje.
Instrumenti:
- Ibanez S470
Jako dobro balansirana gitara za male novce. ZR tremolo i puno tijelo od mahagonija daje dobar zvuk. - Squier Stratocaster (moded)
Dobri stari Squier, prati me od početka, pa je zasluženo dobio i preinake. Bullet serija je imala jako dobar vrat i tijelo, ali na žalost jedino to je i bilo dobro na gitari. Kako bi vratio instrumenat u život izmjenjeni su svi ključevi, tremolo i magneti. Koga zanima neka baci pogled na Stewart - McDonald webshop. Imaju sjajnu ponudu za sve entuzijaste. - Cort elektroakustična
Cort je definitivno počeo grabiti tržište svojim low cost modelima. S obzirom da sve rade na veliko, gitare nisu skupe, a koš uvijek su u domeni dobrog instrumenta. Svakako preporučam.
- Marshall AVT-50
Iako se Valvestate serija više ne proizvodi, ovaj hibrid između lampaša i solid state pojačala ima jako dobar zvuk, te 10" zvučnik pumpa nevjerojatnu snagu za prosječnog, sobnog svirača. Pojačalo ima izvanredan clean zvuk, a gain lampe daje jako dobar topao zvuk. Uz to sa posebnim izlazima iz predpojačala odlično je za spajanje na ulaz zvučne kartice, bez gubitka kvalitete zvuka.
- Zoom GFX-5
Iako stari proizvod, ovaj multiefekt je stavljen u metalno kučište što ga čini upravo neuništivim na stage-u. Veliki broj efekata, ali i mala kvaliteta distrorzija ga ne stavlja u vrh ponude, ali dovoljno za live svirku. - Line6 PODX3
Za mene osobno još uvijek vladari desktop efekata. PODX3 je idealna zamjena za mikser, s obzirom da zvuk gitare prenosi u računalo putem USB-a. Za zahtjevne postoji i digitalni koaksijalac, te balansirani izlazi. Broj efekata i modela pojačala je upravo impresivan. Normalno, ovaj hardware nikad neće zamjeniti pravu stvar, ali siguran sam da bi svatko našao nešto za sebe.
PC:
- Pentium III 3GHz
- 2GB RAM
- Windows XP 32bit
- SoundBlaster Audigy 2
- Sound blaster 2.1
Ugodni zvučnici za preslušavanje glazbe. Stereo sa odvojenim subwooferom daje OK zvuk, ali je daleko od savršenog. - M-Audio BX5a
Standardni monitori za preslušavanje gotovih mikseva. Imaju odlični fekvencijski odziv, te slušaocu daju pravo stanje stvari bez imalo obojenosti. Dosta snažni s obzirom na svoje dimenzije, ali ipak nedovoljno bas frekvencija. Preporuča se zasebni subwoofer.
- Steinberg Cubase SX3
Glavna platforma za produkciju cjelokupne glazbe, od snimanja do zvršnog miksa.
- Behringer Minimon MON800
Iako bi par monitor zvučnika bio sasvim dovoljno, uvijek je dobro završnu snimku pregledti i na komercijalnim zvučnicima, te inim slušalicama. Kako bi sebi olakšali život nije loše baciti pogled na kakav takav mixer. Mon800 omogućuje routanje 4 ulaza prema 3 nezavisna izlaza + pojačalo za slušalice.
- M-Audio Oxygen 25
Kod produkcije kad tad zatreba midi kontroler, da ne govorim kada treba dodati virtualne instrumente tipa bubnja, bas gitare i klavijatura. Oxygen je mal i jednostavan, s pregršt mogućnosti te može kontrolirati svaki DAW.
- Klotz
Standard za umrežavanje zvučne opreme - PlanetWaves
Izvrsni kabeli za instrumente, riješiti će vas brige oko različitih smetnji i pucketanja - ručni rad - ako ne moram ne upotrebljavam
Nema komentara:
Objavi komentar