Spomenuo sam već ranije kako se u osnovi različiti instrumenti baš i ne vole u završnoj snimci. Frekvencijski odzivi se međusobno preklapaju, pojačavajući neželjene frekvencijske spektre, pa finalni snimak ostaje mutan i bez života, a instrumenti ne dolaze do izražaja, te jedan drugog maskiraju, bez obzira koliko ih pojačali.
blog o muzici, produkciji u kućnoj radinosti, kućnom studiju i osobnim stvarima. Snimanje električne gitare na kompjuteru/računalu.
petak, 3. veljače 2012.
Snimanje električne gitare - zid zvuka
Napokon ste posložili sve kockice hardware-a, programa i dobre volje, te krenuli u snimanje muzičke kompozicije. Bilo da se radi o obradi ili autorskom djelu, znate skladbu od naprijed i od nazad, te ste započeli snimanje. Snimili ste prateće gitare, solo, harmonije na solo, itd.
Ubacili ste bubnjeve i bas gitaru ili ste ih imali i od prije. Pratnje ste porazbacali lijevo i desno, solo je strogi centar, gotovo izgleda da je pravi bend sve odsvirao. Nakon divljenja kako sve to dobro zvuči, te kako ste dobro odsvirali zahtjevne djelove, počinjete uspoređivati svoj uradak, sa originalom ili sa pjesmama sa svog omiljenog CD-a.
Pretplati se na:
Postovi (Atom)